Altyapı Tesisat

0212 603 56 90
10May 2018
May 10, 2018

Su Tesisatçısı – Sıhhi Tesisatçı

Su Tesisatçısı – En Yakın Su Tesisatçısı – Su Tesisat Servisi – Acil Su Tesisatçısı – istanbul Su Tesisatçısı

Su tesisatçısı, kameralı su tesisatçısı, sıhhi tesisatçı, en yakın tesisatçı, acil tesisatçıacil su tesisatçısı, tesisat servisi, tesisat firmaları adlı makaleyi okumaktasınız.

Dairenizde, evinizde, iş yerinizde kısaca yaşam alanlarında mutfak, banyo ve tuvaletlerde oluşabilecek su tesisat  sorunları ile sıkça karşılaşırız. Bu yazımızda su tesisatı ve su tesisatçısı ile ilgili önemli ve ince bilgiler yer almaktadır.

Su Tesisat Hizmetlerimiz

Altyapı Tesisat olarak İstanbul’ da, 2011 yılından bu yana su tesisat hizmeti veren en köklü firmalardan biriyiz. Teknolojik cihazlar ve uzman kadromuz ile sizleri gereksiz masraflardan ve zamandan kurtarıyoruz. Aşağıda belirttiğimiz su tesisatçısı hizmetlerinin tamamı için bize ulaşabilir ve 7/24 destek alabilirsiniz.

Anadolu Yakası İletişim

Hemen bize ulaşın.

Avrupa Yakası iletişim

Hemen bize ulaşın.

Su Kaçağı Bulma – Su Kaçağı Tespiti ve Onarımı

su-kacagi-bulma

su kaçağı bulma

Su tesisat hatlarınızda bulunan su kaçaklarının modern kameralı ve akustik dinlemeli cihazlar yardımı ile yerinin noktasal tespit edilmesi ve  noktasal tespit edilen sorunlu bölgeye onarım işlemi yapılmasıdır.

Tıkanıklık Açma

 • mutfak-tikanikligi-acma

  mutfak tıkanıklığı açma

  Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Açma

Mutfak, lavabo gibi giderlerin yabancı cisimlerin, yemek artıklarının veya yağ tortularından kaynaklı tıkanma sonucu yapılan işlemdir.

 • tuvalet-tikanikligi-acma

  tuvalet tıkanıklığı açma

  Banyo – Tuvalet – Klozet – Wc Tıkanıklığı Açma

Banyo ve tuvaletlerinizde kağıt peçete, bebek bezi ve bilimum yabancı cisimlerden kaynaklanan tıkanma sorunlarıdır. Bu tip tuvalet tıkanıklıklarında robotlu cihazlar yardımı ile tesisata müdahale edilerek yapılır.

Petek Temizleme

petek-temizleme

petek temizleme

Petek temizliği hakkında her ne kadar yeni yeni bilinçlenmeye başlasak ta, çok gerekli ve belli yıl periyotları arasında kesinlikle yapılması ve şiddetle önerdiğimiz bir husustur. Zaman içerisinde peteklerin deforme olması, kalorifer tesisatından geçen sıcak suyun tortu bırakması sebebi ile tıkanması durumudur. Her 3 yılda 1 kesinlikle petek temizliği yaptırılması sizin menfaatinize ve yararınızadır. Yaptığımız araştırmalar ve analizler doğrultusunda petek temizliği yapanların yapmayanlara oranla %30 – %40 daha az doğal gaz faturası ödediği kanıtlanmıştır. 6 ay için her ay fazladan +100 , +200 lira ödemek yerine 1 kere petek temizliği işlemi yaptırmak çok akıllıca bir durumdur. Çözümü ise çok basit uzman bir su tesisatçısından destek alarak,  petek temizleme için özel üretilmiş ilaçlı su ile temizleme işlemi yapılması işlemidir..

Kameralı Su Tesisatçısı

İstanbul Su Tesisatçısı – Kameralı Su Tesisatçısı

Kameralı su tesisatçısı olarak tüm tesisat işlerinde hizmet sunan firmamızın, su tesisatçısı adlı makalesini okumaktasınız. Umarım yararlı bilgilere ulaşabilirsiniz.
Günümüz imkanlarını ve şartlarını kullanarak herhangi bir kırım işlemine başvurmadan cihaz ile kırmadan dökmeden çalışma hizmetlerinde başarılı sonuçlar veren firmamızı gönül rahatlığıyla 7/24 arayabilirsiniz. Genellikle büyük binalarda su kaçağı olduğu zaman işlem yapmak daha zordur. Çok sayıda tesisat tertibatı olmasından dolayı bu tip sorunların çözümünü gerçekleştirmek küçük yerlere nazaran daha zordur. Özellikle de masraflar yapılıp işler bittikten sonra böylesi bir durumu fark etmek belki de en zor olan işlerden biridir. Bunun için kırma tekniği kullanmadan son sistem kullanılan teknikler ile herhangi bir maliyet çıkmaksızın işlerinizin kolaylıkla halledilmesini sağlayabilirsiniz. Kameralı su tesisat konusunda başarılı olan uzun zamandan beri müşterilerine hizmet veren firmamızı arayarak dilediğiniz zaman konu hakkında yardım alabilirsiniz. Su kaçağı, tespiti artık eskisi gibi zor olmadığı için zaman kaybına da uğramadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu maliyet bakımından cebinizin ekonomisine fayda sağlayabildiği gibi işlerin zaman almaması yönünde de oldukça etkili olacaktır.

İnsanında doğasında olan su ihtiyacı günümüzde her yerde kullanabileceğimiz bir ihtiyaçtır. Yemeğimizde, temizlenmemiz de, zevkimizde saymakla bitiremeyeceğimiz alanlarda olmazsa olmaz unsurdur. Su bütün canlıların temel yapı taşı olmakla beraber suyu korumalıyız. Gereksiz israflar kaçınmalıyız. Tamda burada su tesisat, sıhhi tesisat konusuna değinmemiz gerekiyor.

Kesinlikle herkesin elinin altında güvenebileceği bir su tesisatçısı olması şart. Günümüz koşullarında su tesisatçılığı da çağa uyarak modern teknoloji ile kavuşmuştur. Normal şartlarda elimizden geldikçe az kullanmalı sifon ayarlarını su tesisatçınızın önerdiği en kısık ayarlarda kullanmalı ve boşa israf etmemeliyiz. Evlerde işyerlerinde bilinçli olmalıyız. Aman ne olacak ki aksın kaç kuruş ki diye düşünmemeliyiz. Bozuk musluklarınızı ve de su tesisatınızdaki kaçakları  bozuk sifonlarımızı su tesisatçısına tamir ettirelim. Bunların bozulmaması için dikkat edelim. İşi ne yaptığını bilen ehil bir ustaya bırakalım. Tesisat sorununu bulmak kadar o sorunu noksansız bir şekilde çözmekte sanattır. Tesisat onarımı yaparken çok titiz ve itinalı yaklaşımlar ile çözüm odaklı yaklaşmak lazım. Çağa ayak uydurmuş her su tesisat firmasının olmazsa olmazı olan cihazlar vardır. Bunların başında kameralı su tesisat kaçağı tespiti cihazı, robot ile kırmadan tıkanıklık açma makinesi, akustik dinleme ile su tesisat kaçağı tespiti yapabilen bu cihazlar tesisat alanında bir devrim açmakla kalmayıp müşteri ve tesisatçı arasındaki güveni daha da arttırmıştır.

Su kulanım yerlerinde genelde iki türlü tesisat sistemi mevcuttur. Gelen temiz su hattı ve giden atık su pimaş hattıdır. Nasıl döşenmeli? Nelere dikkat edilmelidir? ilk etapta yaptığı işin garantisi referansına bakılmalıdır. Çünkü göründüğü kadar kolay değildir. Su tesisatı bütünüyle benimseyen işini kendine güvenen ne yaptığını çok iyi bilen uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Çünkü suyu kullandığınız alan sizin yemek yeme, uyuma ve günün büyük süreçlerini geçirdiğiniz yerdir.
Kaynak: Su tesisatçısı

Su Tesisat Çeşitli Sorunlar

 

 • Su tesisatçısı
 • Sıhhi tesisatçı
 • Kanalizasyon
 • Tesisat tamiri
 • Isıtma sistemleri
 • Akan su borusu
 • Su kaçağı
 • Pimaş temizleme
 • Tıkanıklık açma
 • Logar açma, logar bulma
 • Petek temizleme
 • Tuvalet-Klozet-Wc tıkanıklık açma

 

Su tesisatçısı seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar ;

Su tesisatçısının tecrübesi

Su tesisatçının ne zamandır sektörde olduğu, tecrübesi ve sertifikası gibi konular önemlidir. İşin üstadı ve işin ehli mi diye araştırmakta fayda vardır. Tecrübesiz olan ve gerekli cihazları olmayan bir kişiyle çalıştığınızda maddi, manevi ve zaman kaybına yol açar. Bu nedenden dolayı biraz araştırma yaparak doğru, güvenilir ve işinin ehli firmalar ile çalışmanız menfaatinizedir.

Kullanılan malzeme kalitesi

Su tesisatçının kullandığı malzemelerin marka ve kalitesi çok mühimdir. En az işçilikte olması gerektiği kadar önemli bir husustur. Malzemenin ucuzundan her zaman kaçınılmalıdır. Ve işinin ehli su tesisat firmaları kaliteli ve garantili malzemeler kullanır ve temin eder.

 

Temiz Su Tesisatı – Atık Su Tesisatı

Su tesisatları ikiye ayrılmakta olup, bunlar temiz su tesisatı ve pis su tesisatıdır. Suyun önemini bilmeyen yoktur. yaşam kaynağımız olan su, direk olarak bu tesisat sistemlerinden geldiği için. Dolaylı olarak yaşam alanımızda bulunan su tesisat sistemleride çok mühimdir. Her ihtiyacımızı karşıladığımız su, tam tersi bakımsız, eskimiş veya sorunlu olan tesisat hatları dolayısıyla bizi hastada edebilir. İş bu bağlamda suyu yaşam alanımıza ulaştıran sıhhi tesisat ve su tesisat hatlarımızın temiz, sağlıklı ve bakımlı olması şarttır. Sağlığımız için olmazsa olmazdır.

 

Su Tesisatçısı Temiz Su Tesisatı Hakkında Detaylar

Temiz su tesisatı, temiz su sıhhi tesisatı konusunda bilmemiz gereken belli maddeleri sıraladık;

 • Temiz suların kesinlikle yabancı, pis ve başka sıvı ile temas etmeden ev ya da iş yerlerine ulaşması sağlanmalıdır.
 • Yaşam alanında bulunan her kat için birbirinden bağımsız ayrı su vanaları ve tesisat sistemleri olması gerekmektedir.
 • Kullanılan alana, bireyin sayısına göre tesisat sistemi ve suyun basınç ayarı özel olarak ayarlanmalıdır.
 • Su tesisat sistemi, sıhhi tesisat sistemi işlemi yapılırken basınç kontrollerinin yapılması zorunludur.
 • Su tesisat sisteminin TSE kalite standartlarına uygun olması önemlidir.
 • Sıhhi tesisat bağlantı noktalarında su kaçağı ve sızdırma problemleri yaşamamak için, tesisat sisteminin temiz işçilik ile dikkatli döşenmesi gerekmektedir.
 • Kış aylarında donma veya yüksek ısıya karşı ısı yalıtım ve izolasyon önlemi alınması zorunludur.
 • Terleme veya hava yapma gibi olumsuz olayların olmaması adına dizayn edilen sistemin iyi döşenmiş olması tavsiye edilir.
 • Suyun akışı sırasında daire içerisinde ses oluşturmaması da dikkat edilmesi gereken sebeplerden biridir.

Su tesisatçısı, sıhhi tesisatçı, istanbul su tesisatçısı, en yakın su tesisatçısı, kameralı su tesisatçısı, acil su tesisatçısı, acil sıhhi tesisatçı, tesisatçı, tesisat hizmetleri

 

Su Tesisatçısı, mühendislerimiz, ustalarımız ve teknisyenlerimiz, İstanbul’ un tüm ilçelerine hizmet vermektedir. Mobil gezici ekiplerimiz ile size en yakın konumdan 15 dakikada servis garantisi sunmaktayız. Firmamız en temiz, güvenilir ve en hızlı hizmeti vermektedir. İstanbul’un Anadolu yakası ve Avrupa yakası bölgelerinde su tesisat, su tesisatçısı, kameralı su tesisatçısı, sıhhi tesisat, sıhhi tesisatçı, yakın tesisatçı, acil tesisatçı, su kaçağı, su kaçağı bulma, su kaçağı tespiti, noktasal su kaçağı bulma, kırmadan su kaçağı bulma, su kaçağı onarım, tıkanıklık açma, tuvalet tıkanıklığı açma, mutfak lavabo tıkanıklığı açma, tuvalet açma, lavabo açma, klozet tıkanıklığı açma, banyo, küvet tıkanıklığı açma, pimaş açma, pimaş yıkama, logar açma, logar bulma ve petek temizleme kategorilerine ait tüm işlemleri garantili olarak yapmaktayız.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.