Altyapı Tesisat

0212 603 56 90

Kalorifer Tesisat Temizliği

Kalorifer Tesisat Temizliği işlemi her iki yılda bir yapılması gereken bir işlemdir. Düzenli olarak kalorifer tesisat temizliği yaptırmanız durumunda doğalgaz faturalarınıza 30% oranında düşüşler gözlemleyebilirsiniz Kalorifer tesisat temizliği profesyonel firmalar tarafından yapılması gereken bir işlemdir.

petek temizleme

petek temizleme

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Bir kaç yıl öncesine kadar bu işlemlerde petekler tek tek sökülerek banyoya taşınır ve tazyikli su ile içeri yıkanırdı. Son yıllarda teknolojik gelişmeler sayesinde artık kalorifer tesisat temizliği makinelerin ve kimyasal ilaçların yardımıyla daha pratik bir şekilde yapılmaktadır. Bu işlemde çok kısa sürede makineler yardımıyla kalorifer peteklerinin içinde bulunan kirli su boşaltılır ve daha sonra peteklerin içerisine kimyasal ilaç verilerek tam bir temizlik gerçekleşir. Son aşamada durulama işlemi yapılır ve temizleme işlemi tamamlanır.

Ön yıkama; Bu aşamada makinenin yardımıyla kalorifer peteklerinin iç temizliği yapılır. Bunun için peteklerin içerisine tek tek makine yardımıyla su verilir ve devir daim yaptırılır. Bu sırada tüm kirler ve tortular özel filtresi sayesinde makinenin içerisinde kalır. Bu işlemin sonunda kalorifer tesisatının içerisindeki su berrak bir hale getirilir.

Kimyasal ilaçla temizleme; Kalorifer petek temizleme işleminin bu aşamasında makinenin yardımıyla kimyasal ilaç peteklerin içerisine verilir. Bu amaçla petek temizliği için özel olarak üretilmiş olan kimyasal ilaç makinenin içerisine dökülür. Bu özel ilaç tesisatın içerisinde dolaştırılarak temizlik gerçekleştirilir.

Durulama ve kombiyi çalıştırma; İlaç temizliği sonrasında durulama işlemi yapılır. Daha sonra kombinin bar basıncı ayarlanarak peteklerin havası alınır ve kombi çalıştırılır. Sorusuz bir şekilde çalışan tesisat testten geçirildikten sonra servis formu kesilerek yapılan işlem garanti altına alınır. Kalorifer petek temizleme işlemi yukarıda anlattığımız gibi son teknolojiye uygun olarak modern donanımla ve tecrübeli personel tarafından yapıldığında sadece birkaç saat içerisinde tamamlanmaktadır.

Düzenli ve zamanında yapılan bu tür bir temizlik işlemi ev ve iş yeri sahiplerine verimlilikte artış olarak döneceği gibi ısınmama gibi istenmeyen sorunlarla karşılaşmalarını da engelleyecektir. Siz de firmamızın garantisi altında düzenli kalorifer peteği temizliği işlemini yaptırarak soğuk aylarda sıcak evlerinizde oturmanın keyfini çıkarın.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.